Results Session 3 Friday 12/10/2010 #30 Men 11-12 400 Free Relay

Burt Flickinger Athletic Center - Site License
   2010 STAR Short Course Invitational - 12/9/2010 to 12/12/2010    

 Event 30 Men 11-12 400 Yard Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals
====================================================================
  1 LIAC-MR  'A'                        3:44.62    3:42.86
     1) Grant, Lenny 12               2) Lomeyko, Konstantin 12
     3) Khrystenko, Anton 12          4) VanManen, Dylan 12
                 26.29        54.58 (54.58)
        1:21.44 (26.86)     1:50.88 (56.30)
        2:17.29 (26.41)     2:47.50 (56.62)
        3:14.09 (26.59)     3:42.86 (55.36)
  2 Jersey Wahoos-MA  'A'               3:55.81    3:49.12
     1) McGough, Matt 12              2) Fleisher, Jacob 12
     3) MacNeill, Jared 12            4) Brookover, Duncan 12
                 28.46        59.53 (59.53)
        1:26.23 (26.70)     1:57.01 (57.48)
        2:23.69 (26.68)     2:54.22 (57.21)
        3:19.23 (25.01)     3:49.12 (54.90)
  3 BAC-NJ  'A'                         3:55.53    3:53.30
     1) Parker, Josh 12               2) Nunn, Michael 12
     3) Hua, David 12                 4) Ding, Ryan 12
                 27.36        58.11 (58.11)
        1:25.98 (27.87)     1:57.22 (59.11)
        2:25.38 (28.16)     2:56.82 (59.60)
        3:23.28 (26.46)     3:53.30 (56.48)
  4 LIAC-MR  'B'                        3:57.33    3:58.42
     1) Dhir, Yuvaraj 12              2) Beil, Conor 12
     3) Chen, Geoffrey 11             4) Konovalov, Veniamin 12
                 28.05        59.64 (59.64)
        1:27.82 (28.18)     1:59.16 (59.52)
        2:27.71 (28.55)   3:11.89 (1:12.73)
        3:58.42 (46.53)     3:58.42 (46.53)
  5 Lansing Cats-NI  'A'                4:07.89    4:06.01
     1) Ruparelia, Neal 12            2) Koch, Mikey 11
     3) Koch, John 11                 4) Koch, Joe 12
                 26.94        58.07 (58.07)
        1:28.69 (30.62)   2:03.16 (1:05.09)
        2:34.02 (30.86)   3:08.61 (1:05.45)
        3:35.57 (26.96)     4:06.01 (57.40)
  6 Agua Swim Team-MR  'A'              4:04.51    4:06.71
     1) Massand, Dilin 12             2) Liu, Jonathan 12
     3) Glas, Aaron 12                4) Zuppone, Michael 12
                 29.31    1:01.94 (1:01.94)
      2:06.02 (1:04.08)   2:34.86 (1:32.92)
        3:06.60 (31.74)
            3:35.23 ( )         4:06.71 ( )
  7 Jersey Wahoos-MA  'B'               4:08.56    4:07.54
     1) Proctor, Timmy 12             2) Obregon, Carlos 12
     3) Finias, Sean 12               4) Mogil, Josh 12
                 29.93    1:01.11 (1:01.11)
        1:29.93 (28.82)   2:02.20 (1:01.09)
        2:31.23 (29.03)   3:03.80 (1:01.60)
        3:34.05 (30.25)   4:07.54 (1:03.74)
  8 LIAC-MR  'C'                        4:10.90    4:11.21
     1) Brown, Ryan 12                2) Arena, CJ 11
     3) Senken, Pierce 12             4) Aly, Ali 11
                 29.97    1:02.09 (1:02.09)
        1:33.20 (31.11)   2:07.91 (1:05.82)
        2:37.39 (29.48)   3:10.29 (1:02.38)
        3:39.26 (28.97)   4:11.21 (1:00.92)
  9 BAC-NJ  'B'                         4:12.87    4:15.58
     1) Hua, Jonathan 11              2) Cullen, Roy 12
     3) Flynn, Kevin 11               4) Crewe, William 11
                 32.40    1:06.45 (1:06.45)
        1:37.08 (30.63)   2:09.82 (1:03.37)
        2:39.40 (29.58)   3:12.39 (1:02.57)
        3:42.21 (29.82)   4:15.58 (1:03.19)
 10 Star Swimming-NI  'A'               4:25.15    4:25.08
     1) Patrum, Trey 11               2) Deren, Drew 11
     3) Strittmatter, Kolbe 11        4) Coveney, Millar 12
                 31.21    1:05.79 (1:05.79)
        1:37.59 (31.80)   2:10.57 (1:04.78)
        2:41.65 (31.08)   3:16.26 (1:05.69)
        3:48.04 (31.78)   4:25.08 (1:08.82)
 -- OLY-MI  'A'                         4:12.22         NS